Садржај
Један од најзанимљивијих ексклузивних наслова за ПС4 је МЛБ 14: Тхе Схов, а као једина права игра бејзбол симулатора која се тренутно налази на тржишту, МЛБ 14: Тхе Схов играчима пружа јединствено искуство које ви не могу на било коју другу платформу.
Међутим, иако је игра заиста забавна за играње, њен стил симулације долази са мало кривуље учења. Играчи који су нови у серији највероватније неће моћи одмах да ускоче и одмах почну да доминирају. Као и за сваки прави симулатор, потребно је време да научите контроле ударања и стекнете осећај за играње уопште.
Осим тога, као и у свакој игри, постоји неколико савета и трикова које ћете узимати дуже док је играте, али ако желите да сазнате који су ти савети и трикови тренутно, имате среће.
Недавно сам у свом Ксбок Оне-у заменио ПС4 и прва игра коју сам одмах купио је МЛБ 14: Тхе Схов. Непотребно је рећи да сам у последњих неколико недеља играо веру религиозно и открио сам неке савете и трикове за ударање које можете и сами користити. Уз то, као великом љубитељу бејзбола, сигурно ми је помогло то што сам у почетку знао много о том спорту да бих себи пружио лепу предност.
Дакле, ако сте се мучили за тањиром и једноставно не можете да га покренете, ево неколико ударних савета и трикова за МЛБ 14: Схов који можете испробати и надамо се да ћете постати следећи Барри Бондс.
Будите стрпљиви у тањиру
Нисте сами признали да замахујете на сваком терену у нади да ћете згњечити лопту преко ограде, али то је супротно од начина на који желите да приђете свом палици.
Желите да будете стрпљиви у тањиру и одаберете своје парцеле. Тада, када се појави онај прави, имате веће шансе за добар погодак.
Многи ветерани МЛБ Тхе Схов играчи предложиће вам да увек заузмете први терен, осим ако се не ради о фастбаллу у средини. У супротном, пустите га да прође како бисте стекли осећај за бацач. Осим тога, ако то није терен који се налази тачно по средини и ако га замахнете, то ће ионако на крају бити пролаз или узлет.
Тешко је измерити да ли ће терен бити добар или не, поготово јер имате само секунду или мање да одлучите да ли ћете замахнути или не. То је нешто што ћете с временом научити природно, а иако не постоји чврст и брз савет за побољшање вида плоче, многи играчи предлажу да пазите на месту где бацач пушта лопту и гледајући у ком смеру путује креће према матичној плочи. Одатле можете стећи добру идеју где би лопта могла да слети. Опет, ово ће требати времена за учење, зато будите стрпљиви.
Сваки терен је различит, а где ћете слетјети у зону удара, одредиће да ли ћете добити добар погодак или не. На пример, висина терена у зони удара највероватније ће резултирати поп мувом, док ће висина терена у зони удара вероватно завршити као лака основа. Не желите да се љуљате на овим теренима ако већ немате два ударца и не требате да заштитите плочу, али о бројању ћемо касније.
На крају, важно је схватити да једноставно нећете добити погодак током сваког напада. Неки од најбољих ударача који су икада постојали у бејзболу постигли су погодак само у 35% случајева, а то се сматра изузетно добрим процентом. У ствари, Пете Росе (који има највише погодака од било ког играча који је икада постојао) постигао је погодак само 30% времена. Стога будите стрпљиви и сачекајте да вам савршени терен наиђе на пут. Убрзо ћете приметити да ваш просек удараца почиње да расте.
Користите десни тип замаха
У МЛБ 14: Тхе Схов имате три различита замаха која ћете користити током бата: Повер Свинг, Нормал Свинг и Цонтацт Свинг. Вероватно размишљате: „Повер Свинг по цео дан сваки дан“, али осим ако ваше тело за почетак није ударац снаге, никада не желите да користите Повер Свинг.
Када користите Повер Свинг, тачност вашег контакта се смањује, што значи да ћете, ако терен падне било где, осим у центар зоне удара, највероватније извршити брисање или једва успоставити контакт. Да будем искрен, Повер Свинг користим само кад знам да је моје тијесто ударац за почетак, па чак и да га користим штедљиво.
Па када треба да користите Повер Свинг? Ако на плочи имате прекидач за напајање и желите да користите Повер Свинг, постоји неколико случајева када би то било прикладно, али очигледно није 100% сигуран. Прво, иако сам раније рекао да је добра идеја само узети први терен, немојте осећати потребу да се уздржавате ако је то терен који долази одмах по средини. У ствари, многи бацачи ће ово покушати само да почну рачунати у своју корист, што је право време да искористите свој Повер Свинг.
Још једно добро време за употребу Повер Свинг-а је када вам бројање иде у прилог. Ако имате две или три лопте и нема удараца, очекујте да бацач покуша да положи једну у зону удара како вас не би прошетао. То може бити клизач или брза лопта, али у сваком случају постоје велике шансе да ће то бити добар терен за замах.
У супротном, никада не бисте требали користити Повер Свинг. Нормал Свинг је довољан да посао обавите и постигнете пристојне поготке; моћи ћете да успоставите бољи контакт на већем броју парцела. Што се тиче контактне љуљачке, обично је резервирам ако бројање не иде у моју корист. Другим речима, ако имам два штрајка, морам да заштитим плочу и не могу бити избирљив у вези са теренима, па ако мислим да је терен негде у близини зоне штрајка, замахујем њиме. Стога је контактна љуљачка најбоља љуљачка за употребу ако вам је потребно што шире подручје контакта, само не очекујте солидан погодак.
Гледајте грофа и стратегизујте
Током сваког ударања, добијате четири лопте и три ударца, а свако бројање је пресудно. У зависности од броја, бацач може бацати одређени терен, а знајући какав терен бацач може бацити, ви као ударач можете стећи предност и надамо се да ћете добити пристојан погодак. У наставку сам откуцао све могуће сценарије бројања и која је добра стратегија за сваку ситуацију бројања. Опет, ово нису тврда и брза правила која бисте требали следити у Т, али највероватније ће повећати ваше изгледе.
- 0-1: Узели сте први терен и на крају је то био штрајк. Не брините, овде и даље можете бити мало избирљиви и сачекати прави тоналитет.
- 0-2: Ово је најгора могућа рачуница за ударца, али није изгубљена свака нада. Очекујте ломну лопту према спољној страни зоне удара, али имајте на уму да би бацач могао покушати да је увуче за извршење напада.
- 1-0: Узели сте први терен и он је завршио ван зоне удара. Ово вам даје још једну сјајну прилику да сачекате тај савршени терен одмах по средини.
- 2-0: Двије лопте у низу, што значи да ће бацач вјероватно покушати више како би бацио једну у зону удара да бисте погодили.
- 3-0: Ово је најбољи могући број за ударца. Многи ударци се чак и не замарају замахом на 3-0 терена само да окушају срећу у шетњи, али ако то иде одмах по средини, зашто да не?
- 1-1: Слично броју 0-1. Још увек можете бити помало избирљиви и чекати добар тоналитет.
- 2-1: Ово је прилично неутрално рачунање, али као и код бројања 1-1, можете бити попустљиви и сачекати бољи терен.
- 3-1: Неки ударци се и даље неће љуљати на терену са 3-1 да би покушали да форсирају шетњу, али то је ређе него код бројања 3: 0. Ако је десно низ Броадваи, замахните палицом.
- 1-2: Као и код рачунања 0-2, бацач се може мало заиграти и избацити ломну лопту из зоне удара како би вас натерао да гризете.
- 2-2: Искрено, било које рачунање када имате два ударца је тешко. Желели бисте да заштитите плочу и замахнете било чиме у близини зоне удара.
- 3-2: Ово се убраја у тесто и за бацач. Бацач не жели да вас шета, али такође зна да ћете се замахнути било чиме у зони удара. Само заштитите тањир и покушајте да убаците лопту у игру.
Ако искористите све ове савете и трикове, брзо ћете постати врући играч. Међутим, најважнија ствар коју треба запамтити је да се само забавите и не схватајте је углавном превише озбиљно, осим ако не играте против својих пријатеља.