Садржај
- Неефикасна оптимизација клијента
- Коришћење различитих типова мрежа
- Ограничења пропусног опсега
- Лоше управљање меморијом
- Лацкасаидал исправљање грешака
- Питања некомпатибилности
- Ангажирајте се са нама
Како паметни уређаји преплављују наш свет у последњих неколико година, навикли смо се да користимо и често се ослањамо на неке апликације које пролазе кроз наш свакодневни живот. Уз обиље ових апликација долази и питање поузданости. У данашње време није ретко када падне апликација с времена на време. Неки људи могу овај проблем имати пуно, док га неки могу имати само у неколико наврата сваке недеље. Чињеница ипак остаје: апликације се руше! Али зашто?
Испод су неки од најчешћих разлога због којих се апликације у нашим гаџетима изненада смрзавају у незгодно време.
Неефикасна оптимизација клијента
Апликације са грешкама у дизајну интерфејса које резултирају лошим управљањем ресурсима обично падају. Ако програмер није заинтересован за могућности уређаја на којем је апликација намењена за рад, та апликација може на крају постати свињац и стални извор фрустрација за кориснике. Постоје устаљене технике минимизирања начина на који апликација управља ресурсима, али ако програмер засече или не успе да их примени, то не остаје увек непримећено.
На пример, употреба алгоритама за компресију слике је неопходна како би се осигурало да величина фотографија на фотографијама није превелика. Добар програмер мора узети у обзир да немају сви власници паметних уређаја све време брзу интернет брзину. Како многе апликације данас морају редовно да успостављају везу са удаљеним сервером да би радиле, програмери треба да размотре однос између догађаја који се дешавају на екрану и стварних могућности уређаја. Погрешно израчунавање у овом аспекту може значајно утицати на то како се апликација понаша након објављивања.
Коришћење различитих типова мрежа
Да ли сте доживели отказивање апликације након промене мрежне везе на мобилне податке или Ви-Фи? Иако већина водећих телефона попут Самсунгове серије Галаки има уграђену функцију аутоматског пребацивања мреже за бешавно пребацивање прекидача везе и минимизирање губитка података, неке апликације и даље могу да трпе проблеме са стабилношћу већину времена. Овај проблем је код нас већ неколико година, а одговор на њега лежи на плећима и програмера и компаније Гоогле, произвођача Андроида. Изгледа да нико ипак није нашао ефикасније решење.
Да бисте спречили пад апликације, прво је искључите пре преласка на други тип мреже.
Ограничења пропусног опсега
Још један разлог зашто апликација не успева да се учита, замрзне и на крају умре је када прими ограничену пропусност. Непоуздана веза често доводи до оштећења кеш меморије јер апликација у процесу може да преузме лоше податке. Неке апликације могу сјајно радити код куће, јер једна највероватније користи стабилнију ВИ-Фи везу, али када кренете на пут и пребаците се на мобилне податке, тада почињу праве невоље. Програмери треба да припазе на ову могућност, али ово је често један од најчешће изостављених аспеката у изградњи апликација.
Ако сте приметили да одређена апликација делује споро или се сруши када користите флекаву мобилну везу, свалите кривицу на програмера. Добра апликација треба поуздано да ради са стабилном везом или без ње.
Лоше управљање меморијом
Један од главних изазова Андроид програмера је осигурати да њихова апликација добро функционише на широком спектру уређаја. Неке апликације могу добро радити на ХТЦ Оне М9, али не и на Самсунг Галаки С2, једноставно зато што оба уређаја имају велик јаз у погледу брзине процесора и процесорске снаге. То не значи да новији и бржи уређаји гарантују отказивање апликација. Ако је за покретање апликације потребно више од 5 секунди, ОС је обично убије. Корисници ово доживљавају као пад.
Лацкасаидал исправљање грешака
У журним апликацијама може недостајати исправно отклањање грешака током производње, па кад се додају нове функције, неки делови касније можда неће радити како је предвиђено. Заправо, огроман део отказивања апликација узрокован је људском грешком. Нетачно кодирање и додељивање референце непостојећој променљивој често резултира фаталном грешком која се назива грешка нулл-показивача. На пример, ако програмер није пажљив када предвиђа ствари које могу да пођу по злу, то може довести до нулл-показивача. То се манифестује када апликација изненада престане да реагује.
Питања некомпатибилности
Тренутно је готово немогуће да програмер тестира апликацију на свим активним уређајима због фрагментације. Због тога неке апликације имају толико добре перформансе на другим уређајима, док неким раде потпуно супротно. Тестирање није само дуготрајно, већ ни исплативо, посебно за програмере који се муче.
Проблеми са компатибилношћу се дешавају и када постоји ново велико ажурирање оперативног система. Не бисте се изненадили ако неке ваше апликације изгледају поузданије када сте имали КитКат након инсталирања Лоллипоп-а.
Овим се завршава наша кратка дискусија о разлозима због којих се Андроид апликације руше. Надамо се да ћемо вас мало осветлити зашто се овај проблем и даље дешава чак и ако су паметни телефони постали бржи и моћнији. Имајте на уму да је израда апликација незгодан посао и да у овој трговини постоје милиони, ако не и милијарде могућих тачака неуспеха. Ако наиђете на наизглед јединствени проблем са одређеном апликацијом, покушајте да помогнете програмеру тако што ћете га о томе обавестити или подношењем извештаја или директним контактирањем.
Такође видети Зашто Андроид Лоллипоп изазива проблеме
Ангажирајте се са нама
Обавестите нас ако сте један од корисника који наиђе на проблем са вашим уређајем.Бесплатно нудимо решења за проблеме повезане са Андроидом, па ако имате проблема са Андроид уређајем, једноставно попуните кратки упитник у овај линк и покушаћемо да своје одговоре објавимо у следећим постовима. Не можемо гарантовати брзи одговор, па ако је ваш проблем временски осетљив, пронађите други начин да га решите.
Када описујете проблем, будите што детаљнији како бисмо могли лако да пронађемо релевантно решење. Ако можете, љубазно наведите тачне поруке о грешкама које добијате како бисте нам дали идеју одакле да кренемо. Ако сте већ испробали неке кораке за решавање проблема пре него што сте нам послали е-пошту, обавезно их наведите како бисмо их могли прескочити у одговорима.
ТхеДроидГуи је такође присутан на друштвеној мрежи, па ћете можда желети да комуницирате са нашом заједницом на нашим Фацебоок и Гоогле+ страницама.
Продајну провизију ћемо добити ако артикле купујете помоћу наших веза. Сазнајте више.