Како уклонити рансомваре упозорења ФБИ упозорења са Галаки С8 (и кораци за његово спречавање)

Аутор: Frank Hunt
Датум Стварања: 20 Март 2021
Ажурирати Датум: 5 Може 2024
Anonim
Како уклонити рансомваре упозорења ФБИ упозорења са Галаки С8 (и кораци за његово спречавање) - Tech
Како уклонити рансомваре упозорења ФБИ упозорења са Галаки С8 (и кораци за његово спречавање) - Tech

Садржај

Рансомваре напади су били присутни, прво у десктоп рачунарству, а сада и у мобилном рачунарству. Овај кратки чланак ће вам показати кораке које можете да предузмете како да уклоните ФБИ рансомваре упозорење, познат и као ФБИ вирус. Примили смо молбу за помоћ од једног од наших читалаца, па желимо да његово писмо уврстимо и у овај пост.

Једна од препрека са којом се корисник може суочити када се бави овом врстом малвера је чињеница да ће уређај у основи постати неупотребљив. Као и сви рансомваре, и ФБИ вирус ће закључати жртвин уређај. На екрану телефона тада ће се приказати цела страница која говори кориснику да је прекршио закон (као што је гледање дечје порнографије). Лажно обавештење ће тада захтевати да корисник плати казну како би уклонио браву са уређаја.

Имајте на уму да ниједна агенција за спровођење закона неће закључати уређај и присилити корисника да плати казну на мрежи. Ако је ваш телефон жртва вируса такве врсте рансомваре, погледајте наше кораке у наставку како да га поправите.

Проблем: Како уклонити ФБИ упозоравајући рансомваре на Галаки С8

Имам велики проблем јер сам добио „упозорење ФБИ-ја“, па се очигледно све замрзло. Па прочитао сам све што сам могао пронаћи на интернету о томе како ресетовати галаксију с8 и сви су рекли исту ствар са једном малом маном. Не можете искључити ову вражју ствар да бисте ресетовали на фабричке поставке или ресетовање, јер чим се хард ресет заврши, појављује се „ФБИ УПОЗОРЕЊЕ“ и замрзава ваш телефон тако да немате времена да унесете свој код или покушате и искључивање снаге. Провео сам целу ноћ и данас и платио услугу која ми помаже и погодим у чему сам још увек у истој ситуацији. БОГ Надам се да ми можеш помоћи. - Роберт Фаир



Решење: Здраво Роберте. Било је много облика напада рансомваре-а у последњих неколико година, а један од њих је онај који је наводно користио ФБИ или било која агенција за спровођење закона да би изнуђивао новац. Ако је ваш телефон заузео вирус рансомваре, ово су кораци које можете учинити на свом крају. Надам се да ће вам кораци у наставку помоћи.

Поново покрените телефон у безбедни режим

Будући да рансомваре напади обично зависе од тога да ли инсталирана апликација ради, поновно покретање телефона у безбедни режим је први корак који треба да урадите. У овом режиму ће све блокиране апликације које нису део оперативног система бити блокиране. То укључује апликације које сте преузели, као и апликацију рансомваре и његове услуге. Ако имате среће, требало би да можете да покренете телефон у безбедном режиму како бисте касније могли да уклоните злонамерне апликације.

Да бисте поново покренули С8 у безбедни режим, следите ове кораке:

  1. Искључите уређај. Ако не можете нормално да искључите С8, сачекајте да се батерија испразни да би се сам искључио. Затим напуните телефон најмање 30 минута пре него што наставите.
  2. Притисните и држите тастер за укључивање / искључивање.
  3. Када се на екрану појави САМСУНГ логотип, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.
  8. Када се телефон дигне, рансомваре упозорења ФБИ-а више не би требало да се учитава.

Деинсталирајте злонамерну апликацију

Андроид има функцију сигурносне заштите која би требало да спречи уређај да инсталира апликације изван Плаи продавнице. Ова функција заштите подразумевано је омогућена под Подешавања> Закључани екран и безбедност> Непознати извори. Многи власници Андроид-а понекад искључе ову функцију не знајући да свој уређај могу учинити рањивим на апликације које инсталирају злонамерне апликације без њиховог знања.


Ако је злонамерна апликација у ваш телефон инсталирана преко независних извора, требало би да прегледате листу апликација и уклоните је. Будући да немамо представу који је тачан назив апликације који изазива проблеме, на вама је како да поступите. Основно правило је пронаћи апликацију сумњивог изгледа и деинсталирати је на следећи начин:

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Апликације.
  3. Додирните падајућу стрелицу поред и уверите се да сте изабрали Све апликације.
  4. Додирните сумњиву апликацију.
  5. Славина Деинсталирај.

Ако не можете да откријете тачну апликацију која узрокује проблем, алтернативно решење је ресетовање уређаја на фабричка подешавања. Ово ће обрисати телефон, ефикасно уклањајући било какву злонамерну апликацију из система. Да бисте ресетовали уређај на фабричка подешавања, следите ове кораке:

  1. На почетном екрану превуците нагоре на празном месту да бисте отворили фиоку апликација.
  2. Додирните Подешавања> Облак и налози.
  3. Додирните Резервна копија и врати.
  4. Ако желите, додирните Резервне копије мојих података да бисте клизач померили на УКЉУЧЕНО или ИСКЉУЧЕНО.
  5. Ако желите, додирните Врати да бисте клизач померили на УКЉУЧЕНО или ИСКЉУЧЕНО.
  6. Додирните дугме Назад у мени Подешавања и додирните Опште управљање> Ресетовање> Враћање на фабричке податке.
  7. Славина Ресетуј уређај.
  8. Ако је закључавање екрана укључено, унесите своје акредитиве.
  9. Славина Настави.
  10. Славина Избриши све.

Како да спречите нападе малвера у вашем С8

Имајте на уму да не постоји ниједна антивирусна апликација која може да замени будност. Када је реч о апликацијама, безбедно је најбољи приступ спречавању заразе малвером.


Преузимајте апликације само са поузданих веб локација

Преузимање апликација из легитимних продавница апликација је један од једноставних начина да се инфекција малвером минимизира. Сајтови као што су Гоогле Плаи Сторе, Самсунг, Амазон и друге велике компаније које хостују апликације попут вашег мобилног оператера имају успостављене сигурносне праксе како би одвратили писце малвера од коришћења њихове услуге. Гоогле Плаи продавница, на пример, надгледа и скенира апликације. У неким приликама злонамерне апликације и даље могу да избегну своју сигурност и скенирање, тако да и даље морате пазити коју апликацију да додате.

Не инсталирајте пиратске или напукле апликације

Апликације хостоване у независним продавницама апликација понекад су копије оригиналних и могу садржати неке злонамерне кодове који у будућности могу да дозволе инсталирање још лоших апликација. Заправо, већина Андроид инфекција данас потиче од испуцаних или пиратских апликација, јер их све више сајбер криминалаца користи за ширење вируса. Избегавајте веб локације за преузимање независних произвођача што је више могуће. Да бисте се подсетили да не инсталирате апликације из могућих независних извора, онемогућите опцију Непознати извори у оквиру Подешавања> Закључани екран и безбедност. Искључивање ове опције требало би да спречи телефон да преузима апликације са веб локација које нису Гоогле-ове или које нису Самсунг.

Буди сумњичав

Када је реч о заштити ваших личних података и спречавању заразе малвером у данашње време, сумњив начин размишљања сигурно ће вам помоћи. Не узимајте апликацију само по номиналној вредности. Пре него што инсталирате непознату апликацију попут игре, обавезно проверите рецензије других корисника и покрените Гоогле претрагу за њу. Ако је реч о лошој апликацији, други корисници су највероватније негде поставили негативне критике о њој.

Уверите се да програмеру апликација може да се верује

Као што је горе поменуто, друге апликације у почетку могу представљати легитимне апликације. Једном када их ажурирате, нова верзија може да садржи бацкдоор који може дозволити улазак других лоших апликација. Када се то догоди, ваши лични подаци су поштена игра. Много злонамерног софтвера је и даље дизајнирано да ради скривено како би прикупило довољно информација које могу користити програмеру. Због тога је веома важно да инсталирате само производе произвођача програма за које је познато да цене приватност и сигурност. Бити авантуриста не плаћа се увек. Запамтите, након што украду ваше личне податке, не постоји начин да их вратите.

Што мање апликација, то боље

Апликације су жила куцавица паметних телефона. Без њих смо се вратили на коришћење једноставних глупих телефона који нам омогућавају само позивање, слање СМС-ова и повремено играње игара. Досадно зар не?

Па да. Дефинитивно је досадно ако не можемо искористити пуни потенцијал моћног хардвера попут Галаки С8, али важни и примамљиви могу бити, апликације такође могу бити извор озбиљних проблема у вези са безбедношћу и приватношћу. Ако желите да прошетате дивљом страном, побрините се да предузмете неопходне мере предострожности као што је горе поменуто.

Генерално, што мање апликација инсталирате, то је боље за вас. Не само да ће смањити ризик од заразе малвером, већ дугорочно може и олакшати систем, посебно батерију. Такође смањује шансе да се појаве грешке и грешке.

Придржавајте се неколико потребних апликација што је више могуће. Ако апсолутно немате живота, осим ако сво време трошите на телефон, боље се клоните непотребних апликација.

Ако желите да одустанете од уговора и проблематичних планова плаћања за телефоне, можда бисте желели да размотрите нешто изван уговора. Традиционално, неуговорни уређаји постали су прилично јефтини и ...

Корисник Реддит-а у Великој Британији успео је да приступи путоказу Самсунг-ових ажурирања мобилног софтвера путем Чланови Самсунг-а апликација. Иако ово открива када ће сви водећи Самсунгови паметни ...

Избор Уредника