Садржај
Обично постоји низ метода за ефикасно уклањање вируса на Самсунг уређају, а један од њих је поновним покретањем у безбедни режим. Слично Виндовс безбедном режиму, алатка Сафе Моде на Самсунг телефону такође онемогућава програме независних произвођача. Све унапред инсталиране апликације које су првобитно долазиле са софтвером једине којима је дозвољено да се покрећу у овом режиму док су остале независне апликације блокиране. То значи да на уређају можете да решите проблеме са вирусима, јер ниједна апликација независних произвођача, која је обично главни извор малвера, не може да се покрене.
Алат за безбедни режим обично се користи заједно са другим процедурама за уклањање вируса, попут малвера или скенирања антивирусних апликација. Самсунг уређаји такође имају уграђене антивирусне апликације или системе за скенирање помоћу којих можете уклонити злонамерни софтвер. Ако ови аутоматизовани системи неће у потпуности уклонити вирус са уређаја, можете ручно да пронађете извор проблема помоћу безбедног режима.
Поновно покретање у безбедни режим
Потребно време: 2 минута.
Покретање Самсунг уређаја у безбедни режим је лако извршити. Следећи кораци су типични за Самсунг Галаки уређаје, иако неки старији телефони који нису од Галаки-а могу имати мало другачији метод. Дугмад за напајање Самсунг уређаја могу се налазити и са обе стране телефона, али то је у основи једина мала разлика. Остали кораци и даље би требали бити исти као у наставку.
- Повуците мени за напајање.
Притисните и држите Снага дугме док се Искључивање појављује се мени.
Ево шта треба да урадите:
- Подигните уређај у безбедни режим.
- Када се телефон покрене у сигурном режиму, посматрајте га неколико минута и проверите да ли постоји проблем.
- Ако нема знакова заразе вирусом, то значи да их узрокује апликација треће стране. Можете да избришете једну апликацију за коју мислите да је можда лоша. Започните са апликацијом која вам није позната или са недавно доданом.
- Важно је да истовремено деинсталирате само једну апликацију. Након уклањања апликације, поново покрените телефон у нормалном режиму и поново проверите да ли постоји проблем.
- Ако ваш телефон и даље показује симптоме вируса, поновите кораке 1-4. Радите овај циклус док се телефон не врати у нормалу. Ако се то догоди, последња апликација коју сте уклонили мора да буде извор малвера. Обавезно немојте поново инсталирати ту апликацију.
Предложена читања:
- Како идентификовати последњу коришћену апликацију за поправљање искачућих огласа на Андроиду
- Како блокирати искачуће огласе у Самсунг интернет прегледачу
- Како блокирати искачуће огласе у Гоогле Цхроме-у
Затражите помоћ од нас
Имате проблема са телефоном? Слободно нас контактирајте путем овог обрасца. Покушаћемо да помогнемо. Такође креирамо видео записе за оне који желе да следе визуелна упутства. Посетите наш Иоутубе канал ТхеДроидГуи ради решавања проблема.