Ако мислите да су робусни паметни телефони велики, гломазни и ружни - размислите поново. Моторола Дефи је робусни Андроид паметни телефон - други за компанију - који се лансира у црно-белој љусци од смокинга који се супротставља вашем свакодневном животу и „пркоси“ ономе што му баците, укључујући било какве предрасуде за оно што је храпаво изгледати. Моторола Дефи је доступан у САД-у на мрежи Т-Мобиле УСА.
Извињавам се због закаснеле рецензије Мотороле Дефи јер је рецензија била изгубљена када сам прелазио на ГоттаБеМобиле са друге странице за коју сам раније писао; Дефи је најављен прошлог октобра на ЦТИА јесени, заједно са телефонима као што су Моторола Дроид Про за Веризон Вирелесс и Моторола Браво на АТ&Т.
Хардвер:
Моторола Дефи је импресиван паметни телефон и побољшава спецификације првог робусног Андроид телефона компаније Спринт Моторола и1. Дефи нуди бржи процесор, побољшану резолуцију екрана и светске могућности роминга захваљујући Т-Мобилеовој употреби ГСМ технологије.
Уређај има црну предњу страну којом доминира 3,7-инчни ВВГА капацитивни екран осетљив на додир. Сам предњи део је чист - одмах изнад екрана осетљивог на додир имате гласан и способан звучник са слушалицама, у којем су позиви долазили кроз јасне, ако не и помало штребер при најгласнијим подешавањима јачине звука. Одмах испод екрана имате Андроид-ов пакет од четири дугмета за навигацију: Мени, Почетна, Назад и Претраживање, истакнути белом бојом и осветљени када их додирнете.
Груби изглед Дефи-а се показује. Уз бочне стране телефона видећете изложене вијке који истичу да овај телефон може да се носи са елементима. Са стране - горња трећина је отприлике црна, а доња трећина је бела, што јој даје модеран изглед према уређају који га чини атрактивним, упркос наслеђу индустријске снаге. На левој страни имате покривени порт за пуњење и синхронизацију, у који је смештен микро УСБ прикључак. Овај поклопац је сам по себи пластичан.
На врху уређаја имате дугачко, али уско дугме за напајање. Само дугме је лепо и чврсто. Лево од дугмета за напајање имате покривени прикључак за слушалице од 3,5 мм - поклопац је гумени.
На десној страни имате тастер за подешавање јачине звука.
На задњој страни уређаја Дефи налази се камера од 5 мегапиксела са ЛЕД блицем. Камера може да снима ВГА слике и упоредива је са камером на Дроид Про или Дроид 2. Стражња страна уређаја је такође црна и има мекани поклопац који се може уклонити помоћу клизне траке на дну –Клизните шипком да бисте откопчали поклопац, што ће открити батерију. Одмах испод батерије имате лежиште за СИМ картицу и утор за мицро СДХЦ картицу, у који се могу сместити картице капацитета до 32 ГБ. Интерфејси камере и видео камере слични су онима на Дроид Кс-у (такође на Дроид-у 2 и Дроид-у Про), од којих смо у наставку укључили корисничко сучеље камере из Дроид-а Кс:
На жалост, видео камера на Дефи максимизира ВГА резолуцију и не подржава 720п ХД, али корисничко сучеље је врло слично приказаном у наставку за Моторола Дроид Кс:
Софтвер:
Дефи нуди одличне перформансе са Андроидом 2.1 и процесором од 800 МХз. Перформансе се осећају паралелно са Моторола Дроид Про на Веризон Вирелесс-у. Уређај је био флуидан, мада је повремено паузирао приликом покретања или отварања апликације. Већина корисника ће открити да су перформансе телефона довољно брзе када га свакодневно користите за прегледавање Веба, ажурирање Фацебоок-а и Твиттер-а, упућивање позива и слање е-поште и СМС порука.
Нажалост, с обзиром да уређај користи оперативни систем Андроид 2.1, то значи да Дефи не подржава Адобе Фласх 10.1 Мобиле јер је Андроид 2.2 потребан најмање за Фласх подршку.
Уређај долази са потпуном подршком МОТО БЛУР, која је Моторола прилагођени кориснички интерфејс који се прекрива на врху Андроид-а. То Дефи-у даје до седам почетних екрана, погодно постављене софтверске тастере за позиве и контакте који прате фиоку апликације на Андроиду и добру интеграцију и повезивање са друштвеним мрежама као што су Твиттер, Фацебоок и МиСпаце.
Подршка за МОТО замућивање, као што је приказано на Т-Мобиле Моторола Цхарм:
Иако се разликује од корисничког интерфејса на уређајима као што је Дроид серија на Веризон Вирелесс-у, МОТО БЛУР је изузетно сличан и функционише на приближно исти начин. Према нашем разумевању, разлика је у томе што се синхронизација и подешавања врше на Моторолиним серверима, а не на Веризон-у. Такође, МОТО БЛУР је више потрошачки кориснички интерфејс од корисничког интерфејса виџета на серији Дроид и ради дубље.
На пример, са МОТО БЛУР, мигрирање између два МОТО БЛУР уређаја аутоматски ће пренети ваша подешавања, е-пошту и пријаву на друштвене мреже јер је дубоко интегрисан тако да можете прећи са Мотороле ЦЛИК на Моторола Дефи на Т-Мобиле УСА без потребе учинити много у погледу постављања. Иако је изглед корисничког интерфејса виџета на серији Дроид на Веризон Вирелесс-у сличан МОТО БЛУР-у, не ради тако дубоко и неће направити резервну копију тих поставки и података о налогу, што значи да ћете морати поново да конфигуришете свој у информацијама ако надограђујете уређаје. Кориснички интерфејс МОТО БЛУР дебитовао је на оригиналном Моторола ЦЛИК-у, што је означило улазак компаније у изградњу Андроид паметних телефона.
Попут корисничког интерфејса на серији Дроид, добијате бројне виџете који се могу променити да заузму мање простора на екрану ако желите да на исти екран ставите више виџета. Такође, добијате интегрисано друштвено умрежавање и обједињено пријемно сандуче за е-пошту, СМС и феедове друштвених мрежа.
Видео: Кориснички интерфејс виџета на серији Дроид; МОТО БЛУР на Дефи је инхерентно сличан, али нуди неке друге функције као што су израда резервних копија подешавања, пријављивање на рачун и апликације
Прилагођавања компаније Моторола овде су минимална - ако вам се не свиђа оно што имате или видите, увек можете да уклоните виџете или преузмете виџете које желите. Ја лично ценим Моторола-ина прилагођавања и свиђа ми се чињеница да можете да додате више виџета на екран тако што ћете им променити величину.
Више информација о софтверској страни можете погледати и у нашем Дроид Про прегледу. Фактор облика шкриљевца је такође сличан Мотороли ЦЛИК КСТ на Т-Мобилеу, мада ЦЛИК КСТ такође укључује и оптичку додирну подлогу окренуту према назад.
Закључак:
Моторола Дефи је свеж, модеран паметни телефон који се може похвалити мноштвом врхунских карактеристика. Када је уређај лансиран, коштао је 99 долара по двогодишњем уговору са Т-Мобилеом. По тој цени, уређај ће се свидети корисницима који су заинтересовани за паметне телефоне средње класе, који могу имати спорији процесор и екран ниже резолуције, али ће пружити врхунске функције. У суштини, за мене је то био Моторола Дроид 2 без тастатуре који је робустан како би пружио перформансе онима који злоупотребљавају паметне телефоне.
Иако више волим густију грађу Мотороле и1 за Спринт-Нектел, Дефи је изузетно способан уређај направљен са чврстим, крутим пластичним кућиштем.Пластика даје варљив осећај да је овај уређај превише лаган за руковање елементима, али успео сам да одговарам и телефонирам у базену, спустио сам телефон у каду и не бринем да ли ћу испустити телефон. У доба које је дефинисано ломљивим стаклом, попут оног на иПхоне-у, Дефи нуди потрошачима освежавајуће солидан квалитет израде, истовремено пружајући лепо врхунско искуство по приступачној цени у атрактивном пакету.
Моторола и1 Видео: