Пошто је ТикТок сада званично забрањен америчкој морнарици, као и војсци, компанија је сада објавила свој први извештај о транспарентности за прву половину 2019. године, у којем се детаљно наводе државе које су највише тражиле корисничке информације.
Извештај је открио да је највећи број владиних или правних захтева стигао из Индије. Очигледно је било укупно 107 правних захтева који се односе на 143 индијска рачуна, а ТикТок је пружио детаље у 47% случајева. Следеће су биле САД са 79 захтева око 255 рачуна на којима је компанија пружала информације у 86% случајева.
У свом извештају компанија је такође додала: „Да бисмо подстакли искрен дијалог неопходан за стицање и одржавање поверења, објављујемо први извештај о транспарентности ове године, пружајући увид у то како одговорно одговарамо на законске захтеве у вези са корисничким садржајем.
“Било који захтев државних органа схватамо крајње озбиљно и пажљиво прегледамо сваки такав захтев да бисмо утврдили да ли је, на пример, захтев у складу са потребним правним поступком или садржај крши локални закон. ТикТок је посвећен пружању помоћи у спровођењу закона у одговарајућим околностима поштујући приватност и права наших корисника“, Додала је компанија.
ТикТок није понудио никакву статистику о Кини, јер има засебну апликацију у региону која се зове Доуиин. БитеДанце је власник обе компаније и покушао је да их пласира као исту услугу за различите регионе. Међутим, након забране морнарице, компанија је наводно приморана да размотри продају дела удела како би уверила безбедносне агенције.
Компанија је напоменула да ће у наредних неколико месеци понудити извештај за захтеве из друге половине 2019. године. ТикТок се истакао током последњих неколико година, постајући тренутни хит међу корисницима широм света.
Више детаља можете погледати у извештају о транспарентности компаније овде.