Садржај
Да ли сте власник мокрог или оштећеног водом Галаки Ј5? У овом кратком чланку о решавању проблема разговарамо о неким стварима које треба узети у обзир у таквој ситуацији и о томе шта можете учинити да телефон буде поправљен.
Проблем: Шта урадити ако се на Галаки Ј5 оштети вода, а екран остане црн
Здраво! У основи, мој телефон је био у торби када је малишан просуо воду по унутрашњости торбе. телефон ми је био натопљен, нисам био код куће, па сам га осушио марамицом и неко га је ставио на пуњач. кад сам стигао кући касно увече, ставио сам је и батерију у посуду са пиринчем. ујутру сам покушао поново да га укључим без резултата. само је вибрирао. вибрира и доста. Само сам се питао да ли можеш нешто да учиниш, мада бих га сутра могао поправити. чудна ствар је то што радим нормалне ствари као што имам апликацију за праћење и то је мојим родитељима рекло кад дођем кући упркос томе што не радим укључено.
Решење: За разлику од осталих Самсунг Галаки уређаја, ваш Галаки Ј5 нема отпорност на прашину и воду. Ако је проливена вода на то утицала и течност је дошла у контакт са унутрашњим компонентама, можда тражите проблем са хардвером. Хардверски проблеми се углавном не могу отклонити на нивоу крајњег корисника, па је најбоља ствар коју тренутно можете да урадите да уређај прегледа стручњак. Тренутно телефон можда није потпуно мртав, зато апликације настављају да раде нормално. Могуће је да је екран оштећен, иако остаје црн.
Одспојите батерију
Једна од најгорих ствари која се може догодити у електроничком уређају је када матична плоча или компоненте дођу у директан контакт са водом док је укључена. Таква ситуација је обично смртна казна за телефоне јер вода може проузроковати кратак рад на матичној плочи. Једном када се то догоди, компонента или компоненте могу се оштетити заувек узрокујући ланчану реакцију. То је главни разлог зашто телефони оштећени водом обично заврше мртви. Најбоље је одмах извадити батерију након влажења уређаја. Ово ограничава могућност кратког споја компонената или матичне плоче.
Осушите телефон
У неким ретким случајевима сушење мокрог телефона може спречити трајна оштећења. Иако је непосредни ефекат контакта с водом кратка компонента или плоча, друга лоша ствар која се хардверу може догодити је корозија. Понекад се корозија може створити за само неколико сати након што уређај дође у контакт са морском водом. Корозија на матичној плочи или компонентама не може да се поништи, тако да ће телефон на крају и даље умрети чак и ако буде радио одмах након што га осуши.
А кад смо већ код сушења телефона, стављање у врећу пиринча је прецењено и ретко кад успе. Идеја употребе пиринча за сушење телефона је чињеница да за рад треба времена. Пиринач упија воду и влагу, али то може потрајати пре него што се уклоне сви трагови воде или течности. Ако телефон и батерију ставите у пиринач само неколико сати, немојте очекивати да ћете добити уређај за сушење костију.
Такође имајте на уму да пиринач неће поправити оштећене компоненте. Ако је матична плоча већ кратко спојена одмах након што је вода дошла у контакт са њом, чак ни година сушења у пиринчу неће помоћи.
Затражите стручну подршку
Ако желите тачније да процените ситуацију, дозволите техничару да провери хардвер. Ово је једини начин да сазнате да ли телефон још увек може да се поправи или је оштећење изоловано само на екрану.