Скупите то злато и надоградите своје зидове. Цласх оф Цланс је једна од најуспешнијих и најпопуларнијих мобилних игара у последњих 18 месеци, и то са добрим разлогом. То је ММЦ стратешка игра у стварном времену која изазива велику заразу, а коју је развио Суперцелл, а игра је преко 100 милиона играча широм света. Ако желите да се побољшате, уштедите злато и победите у биткама, имамо неколико корисних савета и трикова.
Цласх је први пут објављен на иОС-у, затим на Андроиду крајем прошле године и од тада је изузетно популаран. Додајте подршку за више платформи, ново додате Ратове кланова и бескрајне количине злата или еликсира за крађу из суседних села и видећете зашто је то тако забавно. Замислите старе школске ММО РТС игре, али у једноставном, забавном и лежерном систему изграђеном од темеља за мобилне уређаје.
Када је у питању играње Цласх оф Цланс, милиони играча имају вишемесечно искуство. Без обзира да ли сте нови или чак ниво градске већнице, постоји мноштво малих корисних савета и чак неколико трикова који ће вам помоћи да се попнете на табеле, добијете нападе са 3 звездице и победите на Цласх оф Цланс.
Прво, не журите са градском већницом. Сваки пут када надоградите ТХ добијате више зидова, додатну одбрану или напад и откључавате више ствари које ћете користити. Истовремено, отворићете се и за више напада, и што је још важније, за мање плена. У градској кући ниво 9 долази до највећег пада плена, па прво надоградите све остало, па ћете се захвалити касније. Виши ТХ значи мање злата и еликсира који добијете током напада, а више нижих база Градске куће може да украде док вас напада.
За оне који су нови, Цласх оф Цланс се састоји од уштеде (или узгајања) злата и еликсирских ресурса, изградње и надоградње јаких трупа са том готовином, припреме најбоље могуће одбране за ваше село, затим напада на било коју базу за коју мислите да се може носити . Ово је школско ратовање старе школе у најбољем случају.
Играчи могу да премештају зграде, зидове, одбрамбене јединице и читаве базе у било који распоред који им одговара. Изузетно је прилагодљив, а можете поставити замке да збуните своје непријатеље. Међутим, као и већина бесплатних игара, на крају ћете чекати да трупе заврше изградњу или проводити дане и дане чекајући да минобацачке јединице или канони заврше изградњу и надоградњу. На крају се своди на три ствари. Злато, еликсир и драгуљи. Драгуљи, наравно, коштају, иако за покретање игре морате добити 200, али их користите штедљиво. Драгуљи су оно што користите за добијање више злата када вам нема довољно или за убрзавање зграда, трупа или урока.
Базе или села непрестано ваде злато и еликсир, али у исто време други играчи увек траже базу пуну плена који могу украсти нападом Стрелаца или Гоблена. Потребно је мало размишљања, времена и стратегије за победу на Цласх оф Цланс, а ми желимо да вам мало помогнемо у свему томе. Мали бочни савет, увек уклањајте дрвеће, печурке, грмље и камење из базе. Зарадит ће вам бодове искуства, а често испод имају 3-6 драгуља.
Зидови
Један од најважнијих аспеката Цласх оф Цланс-а је начин на који играчи користе зидове. Почећете са дрвеним зидовима, а како напредујете кроз игру, те скупе куповине испадају изузетно вредне. Зидови могу заштитити ваше минобацаче од нападача у раним фазама, сваку јединицу можете изравнати како бисте рацију учинили тешком и наравно заштити ваше драгоцено злато и еликсир.
Надоградња зидова је скупа, али такође не захтева време. То је тренутна надоградња, уместо чекања и биће једна од најбољих ствари које радите. Ако бих морао да почнем испочетка, побринуо бих се да надоградим зидове што је пре могуће док сам играо. Доћи ћете до тачке у којој свака цигла кошта преко милион злата или еликсира, али за нове играче то је још месецима.
Као што видите на мојој слици изнад, моји зидови су вредни и штите од низа ствари. У зиду су рупе за усмјеравање нападача тамо гдје желим да оду, а они нападају само по својој вољи. Имам све своје важне одбрамбене јединице, као и злато и еликсир добро заштићене линијом одбране. Пожелећете да урадите нешто слично и то што пре. Не заборавите да оставите довољно простора за бомбе, џиновске бомбе или пролећне замке да изненаде непријатеља.
Нови играчи ће желети да зидају у малтеру, јер то у почетним фазама узрокује масовну штету, али како напредујете, зидове стратешки користите у своју корист и да бисте заштитили све што је важно. Нека непријатељи ходају око зидова и улазе у замке, или даље од вашег злата. Све је у стратегији.
Савет: Многи нови играчи сакривају сва злата и еликсир у средишту своје базе и штите их сваком одбрамбеном јединицом. Не стављајте све три или четири на једно место, јер ће нападачи похрлити у то подручје, употребити чаролије беса и украсти цео ваш плен у једном покушају. Ја сам своје размакнуо у сва четири угла свог нивоа. Чак и ако ме озбиљно нападну, ретко добију више од два од моја четири складишта и мање од половине плена.
Одбрана и језгро
Најважнији аспект ако не добијете 3 звездице или изгубите сав тај тамни еликсир или злато је добра одбрана и срж. Под „језгром“ подразумевамо средину основе, са највише заштите. Лично остављам свој тамни еликсир, Кс-Бовс, ПВО и три своја минобацача у центру. Међутим, мој основни дизајн се често мења и увек покушавам нове ствари или гледам поновљене игре како бих пронашао и исправио све слабе везе у свом дизајну. Све је у вези са покушајима и грешкама и опет у стратегији.
Чини се да свако има другачији предлог, другачији распоред базе или идеје шта је савршена база. Ствар је у томе што ниједна база није савршена. Неки ће заштитити од одређених напада, али ће бити рањиви на друге. Зрачни напади и напади свим свињама су два популарна напада. Центрирање ПВО у вашу срж и додавање две велике бомбе на исто место помажу вам у нападима. ПВО ће убити змајеве и балоне, а две џиновске бомбе заједно (и надоградње) у једном покушају уништиће целу флоту свињарија. Погледајте моју слику испод.
Желећете да ваша најјача одбрана и најважнији ресурси буду заштићени у језгру. Или, ако покушавате да узмете пуно трофеја, поставите своју градску кућу у центар и раширите све остало.
Савет: Сталну кућу увек остављам на отвореном. Никад није заштићен. Они који желе брзо да добију трофеје нападају само њега, а ово ми даје штит, тако да други сатима не могу напасти. Ако ми треба још трофеја, само додам мало одбране или је вратим у своје језгро.
Ако то већ нисте знали, не можете бити нападнути док сте на мрежи или ако имате активан штит. Неки купују штитове драгуљима, ја више волим да пустим друге да узму мој ТХ (и трофеје) и дају ми бесплатни штит, тако да имам времена да уштедим новац и надоградим своје село.
Трупе и уроци
Чаролије могу бити смртоносне и један су од најважнијих аспеката напада. Надограђујте чаролије истим темпом као зидови и одбрамбене јединице, јер су врло корисне. Неколико хитаца из Лигхтнинга може извадити минобацач за ваш напад или очистити један ПВО и направити простор за ваш напад масовних змајева.
Међутим, након неколико надоградњи, чаролије могу коштати преко 30 000 еликсира, што значи да ћете од напада морати да добијете пуно да бисте постигли изједначење. Користите их само када је потребно и надоградите те исцелитељске чаролије, јер ће вам добро доћи за Ратове кланова.
Са Цласх Оф Цланс-ом има на тоне трупа, а комбинације су неограничене. Углавном користим Гиантс, Стрелце и неке зидне разбијаче, али у раним фазама моји високо надограђени гоблини и неколико дивова могли су да очисте целу базу злата и еликсира за 90 секунди. Све подједнако надоградите, уместо да журите са нападом на одбрану, јер ће ово бити најбоље на дужи рок. Видим толико база без ичега осим надограђених трупа и осветим се тим нападима и често украдем дупло више од онога што су добили из моје базе. Морате бити изједначени на обе стране лопте.
Тајна је у томе што је добра одбрана добар напад, и обрнуто. Неко неће напасти вашу одбрану ако имате звездани напад с високо надограђеним трупама и ако имате добру одбрану која брине, нападните било коју базу по вољи и верујте да ћете издржати напад освете.
Савет: Ноћу ћу напунити све своје бараке најскупљим трупама које имам на располагању. Ово ће испразнити еликсир или тамни еликсир из вашег складишта, али ако су кампови пуни, неће се градити. Ако вас нападну, овај новац није доступан, а када се пробудите, једноставно откажите све те трупе и добићете пуни поврат новца. То је попут скривања новца од непријатеља.
Цлан Цастле
Кад будете имали довољно новца за изградњу свог сломљеног замка клана, учините то што пре. За ране играче ово је пресудно. Надоградите свој замак и придружите се клану. На овај начин искуснији чланови клана могу донирати трупе у ваш дворац, што ће помоћи у одбрани од напада. Волим да гледам како ми чаробњаци нивоа 5 руше 15 Дивова за 10 секунди када неко нападне једног од наших чланова нижег клана. Дворац је одличан за одбрану и може бити разлика између победе и пораза у нападу током рација или ратова клана. Такође, донирајте пријатељима из клана, то ће вам помоћи да брже стекнете искуство и напредовате.
Све је ово речено, ИЗВЛАЧИТЕ ЗАМАК. Највећа грешка почетника у покушају да изврши препад на базу или напад на село је што не узимају у обзир дворац Цлан или Херо'с. Користите једну или две трупе да намамите замак, убијете све трупе, а затим започните напад. Иначе ће седети и побити све ваше трупе пре него што и добијете 50%, а ви ћете изгубити време, новац и тај напад.
У ратовима кланова ово је изузетно важно, али у сваком тренутку важи исто правило. Користим два јахача свиња (један није довољан ако у замку имају преко 20 војника) и прескачу зидове, маме замак, а један Стреличар у углу је место где их извлачим и скидам. Затим наставите са одбацивањем целе моје војске на дужност чишћења.
Дворац клана такође садржи злато, еликсир и тамни еликсир освојене у ратовима кланова, а понекад можете освојити и преко милион од сваког, па наставите да надограђујете тај замак колико год можете.
Херо'с (краљ и краљица)
Нешто ново издање Цласх оф Цланс је херојево. Узимам за краљицу стрелаца и краља варвара. То је смртоносно оружје за нападе и може спасити читаво ваше село од напада. И они се могу извући, зато их поставите стратешки, иза зидова или у језгро како бисте заштитили целу базу.
Надоградња Херо'с-а је изузетно скупа, али на нивоу 5 добијају посебну моћ да позову додатне трупе и излече се. Краљица такође постаје невидљива на неколико тренутака што за њу може значити живот и смрт. Искористите ово у своју корист, а ако расправљате о надоградњи Валкриие или Голема, прво надоградите свог Хероја. Они служе у више сврха и дугорочно су боља инвестиција.
Видим да многи нападачи одмах користе способност хероја нивоа 5 оног тренутка када су испали на бојном пољу. Ово је расипање. Способност призива додатне стрелце или варваре, лечи вашег краља или краљицу, а такође им даје више моћи на кратак тренутак „чаролије беса“. Идеално је ако то сачувате док скоро не умру или се не приближе непријатељу за брзо обарање циља. Не трошите је ван капије.
Замке
Замке, замке, замке. Ако се стратешки поставе (и маскирају да би збунили нападаче) замке, бомбе и скривени Теслини уређаји могу да униште напад. Пролећне замке ће уништити непријатељске трупе, бомбе ће их учинити слабима, а велике бомбе, као што је горе поменуто, могу избрисати читав чопор свиња.
Добро постављена Пролећна замка између две одбрамбене јединице избациће три гиганта у једном потезу, а ја често имам више од једног за редом да избришем читаве таласе долазећих трупа. Скривене Тесле су такође изузетно важне. У почетку су слаби, али након 6-7 надоградњи могу за неколико секунди избрисати читаве нападе. Непријатељ их не види док не буде прекасно и изникну, па их користите стратешки и негде не могу лако да се појаве.
С друге стране, обично имам неколико гоблина или варвара који могу потражити све замке пре него што кренем у пуни напад. Ово вас спречава да се изненадите, изгубите пола војске на зиду замки и одржавате у игри. Свиње су ми најдраже због тога, али такође коштају више од гоблина или неколико варвара.
Ратови кланова
Најновије издање је Цлан Варс, које нуди потпуно нови поглед на Цласх оф Цланс. Овде се 10 на 10 или 15 на 15 (и тако даље) боре једни против других као клан, једна јединица, насупрот само један на један. Ратови кланова су важни за зарађивање додатног новца са стране, они не утичу на ваш уобичајени основни распоред, готовину или штит и изузетно је забаван.
Ратови кланова су једноставно. Имате 24 сата за припрему, пројектовање и извиђање непријатеља и још 24 сата за покретање два напада. Злато и еликсир нису битни, све је у томе да добијете 3 звездице и збришете противника. 50% вам доноси звезду, градска скупштина другу, а 100% три звездице. Клан са највише победа.
Већина кланова ће одредити колико често воде ратове и захтеваће од вас да учествујете или ћете бити избачени из клана, зато бирајте паметно. Ратови кланова помоћи ће вам да постанете бољи нападач, научиће вас различитим триковима и отворити очи за одличан основни дизајн и још много тога. Користим базе које повремено не нападнем као своје и то ми се исплати.
Са Ровима кланова користите период од 24 сата да бисте извиђали непријатеља. Погледајте да ли има бољу ваздушну или копнену одбрану и нападните на основу тога. Направио ваздушне јединице ако има слабу ПВО, и обрнуто. Нападам у појединачном играчу са обично истим оптерећењем и бројем трупа, али у ратовима припремам одређене трупе за сваку битку. Не улазите само са истим поставкама и начином размишљања сваки пут.
Изаберите непријатеља, проучите базу и потражите просторе за џиновске бомбе или замке, смислите најлакши начин да извучете дворац клана и у складу с тим изградите трупе. Поново ћу употребити две свиње да извучем замак, стреличари да га изваде, а затим покренем свој пуни приступ. Све је у размишљању унапред, размишљању шта бисте радили или где бисте поставили замке, схватању и нападу са најбољим трупама за тај сценарио. Свака база и рат су различити, тако да се и према сваком нападу понашајте другачије.
Савет: Чак иу свом клану имам чланове који баце 15 чаробњака или 40 стрелаца на ЈЕДНО место. Молим те, не ради ово. Једна или две минобацачке гранате и једна лепо постављена џиновска бомба све ће их избрисати. Ово ће апсолутно убити ваш напад, а често пута резултирају нападом од 40% и нула звездица. Не буди тај тип.
Последње мисли
Могли бисмо наставити и даље о основном дизајну, стратегијама напада (ГоВипе) и још много тога, али на крају се све своди на вас, играча. Како желите да се борите, шта прво желите да надоградите и ако сте више нападач или играч који се наслања и освећује. Изградите јаку базу, надоградите све по једнакој брзини да би обе стране поља биле на нивоу и често донирајте. Нико не воли момка који увек тражи трупе, али никада не донира.
Ово је само кратки преглед неколико важних ствари које сам научио након предугог играња Цласх оф Цланс-а, али сматрао сам да би то било корисно за многе колеге из екипе. Много информација лебди око тога шта најбоље функционише, основни распореди и још много тога, али само покушајте и научите из сопствених идеја из покушаја и грешака. То је најбољи начин.