Галаки С8 Плус преусмерава у Плаи Сторе током играња игре, системске апликације се непрестано руше

Аутор: Morris Wright
Датум Стварања: 25 Април 2021
Ажурирати Датум: 5 Може 2024
Anonim
Галаки С8 Плус преусмерава у Плаи Сторе током играња игре, системске апликације се непрестано руше - Tech
Галаки С8 Плус преусмерава у Плаи Сторе током играња игре, системске апликације се непрестано руше - Tech

Садржај

Један од најфрустриранијих проблема који се може догодити на уређају је када вас непрестано преусмерава на другу веб локацију или у Плаи продавницу. Иако ово издање више није ново, још га није доживео сваки корисник Андроид-а. У данашњем посту желимо да помогнемо у два примера случаја у којима се уређај # ГалакиС8Плус непрестано преусмерава на Плаи продавницу, а његове системске апликације се непрестано гасе. Ако сте наишли на било коју од ових ситуација, надамо се да ће вам овај пост бити од користи.

Проблем 1: Галаки С8 Плус непрестано преусмерава на Плаи Сторе током играња игре

Када играм игре на телефону, стално ме води у апликацију Гоогле Плаи продавница. Покушао сам да деинсталирам сва недавна преузимања апликација. Очистио сам кеш и податке на Гоогле плаи-у. Преузео сам сваку адверску и вирусну апликацију која ће покушати нешто да пронађе, али ништа не проналази. Сад ме то излуђује. Заиста не желите да прибегавате ресетовању на фабричка подешавања. Такође сам покушао да проверим да ли постоје необични администратори уређаја. - Алициа Тхеакстон


Решење: Здраво Алициа. Ако вам апликација или игра непрестано преусмерава другу апликацију, веб страницу / сајт или одређени производ или производе у Гоогле Плаи продавници, то значи да је ваш уређај заражен адвареом или злонамерном апликацијом. Између произвођача антивирусних програма и злонамерних страна постоји стална игра мачке и миша, па ако су антивирусна скенирања која тренутно радите неефикасна, вероватно имате нови малвер који може да делује неоткривен тренутним усевом антивируса. Ако желите да знате да ли можете да решите проблем без прибегавања ресетовању на фабричка подешавања, препоручујемо да прво покушате да покренете С8 Плус у безбедни режим.

Сигурни режим је различито окружење за време извођења које је независно од Андроид-а и његова употреба је углавном за дијагностиковање проблема попут овог који имате. Будући да је највероватнији узрок проблема независна апликација или услуга, очекујемо да ће вам помоћи покретање уређаја у безбедни режим.

Како покренути С8 Плус у безбедни режим

Покретање уређаја у безбедни режим је једноставно. Потребно је само да направите комбинацију хардверских тастера. Ево како се то ради:


  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.

Деинсталирајте апликације које можда узрокују проблем

Након што покренете С8 Плус у безбедни режим, следећа ствар коју желите да урадите је да утврдите која апликација стоји иза проблема. Ствар је у томе што овај задатак није тако једноставан како звучи. А ако сте инсталирали пуно апликација, ово ће вам највероватније одузети огроман део времена.

Трик у решавању овакве ситуације је да се вратите и сетите се када сте први пут приметили догађај (преусмеравања на Плаи Сторе). Ако су се преусмеравања догодила тек након инсталирања игре или апликације, почните да деинсталирате ту апликацију и погледајте шта ће се догодити. Обавезно вратите С8 у нормални режим након брисања апликације, тако да ћете знати да ли је проблем још увек присутан. Ако и даље будете преусмерени у Плаи продавницу, поново се покрените у безбедни режим и до следеће апликације за коју сте сумњали да је узрок.


Још један савет који можете да испробате је уклањање апликација којих се не сећате да сте их инсталирали. Неке лоше апликације се у почетку могу маскирати као добре, али након неког времена заправо ће инсталирати исправке које им омогућавају да угрозе одбрану уређаја. Када се то догоди, програмер те злонамерне апликације можда ће моћи да инсталира апликације и услуге без вашег знања. Дакле, ако не можете да се сетите ниједне одређене апликације коју сте инсталирали пре него што је проблем започео, покушајте да прегазите листу апликација које имате, а затим деинсталирајте неку која уопште не би требало да постоји.

Враћање на фабричка подешавања

Ако је рута безбедног режима такође неефикасна или ако мислите да ће вам требати пуно времена да идентификујете апликацију, уместо тога, требало би да ресетујете на фабричка подешавања. Не само да ће уклонити било коју апликацију или услугу која не припада, већ је и ефикаснији метод за решавање овог проблема. Иако је сигурно стварање гомиле за прављење резервних копија датотека, то заправо није толико дуготрајно, посебно ако користите Смарт Свитцх.

За референцу, ево корака како да ресетујете с8 Плус на фабричке вредности:


  1. Направите резервну копију података на интерној меморији. Ако сте се пријавили на Гоогле налог на уређају, активирали сте заштиту од крађе и биће вам потребни ваши Гоогле акредитиви да бисте завршили главни ресет.
  2. Искључите уређај.
  3. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  4. Када се прикаже логотип Андроид, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  5. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „випе дата / фацтори ресет.
  6. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  7. Притискајте тастер за смањивање јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  8. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  9. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  10. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Будите посебно селективни према апликацијама које инсталирате

Не постоји ниједан број антивирусних апликација или безбедносне заштите који могу заштитити ваш уређај од заразе ако сами нисте опрезни према томе које апликације инсталирате. Сигурност уређаја није само посао Самсунг-а, Гоогле-а или произвођача софтвера. Требало би да почне са тобом. Обавезно инсталирајте апликације само од угледних програмера или издавача. Ако то не учините, највероватније ћете имати исту ситуацију након што ресетујете С8 на фабричка подешавања. У том случају, немојте поново инсталирати исти скуп апликација након ресетовања уређаја. Један од њих је највероватније извор заразе, па ће их додавање касније изложити ваш уређај истом ризику.

Имајте на уму да, иако је већина злонамерних апликација данас намењена зарађивању од бркања огласа или преусмеравања корисника у апликацију Плаи продавнице у нади да ће инсталирати промовисану апликацију, неке од њих можда краду и личне податке попут вашег имена , старост, бројеви кредитних картица, ПИН-ови, банковни подаци и још много тога.

Проблем # 2: Галаки С8 Гоогле и системске апликације се непрестано руше

Имам Самсунг Галаки С8 који сам купио од пријатеља. Једини разлог због којег га је мој пријатељ продао је проблем са Гоогле апликацијама и осталим системским апликацијама које се стално искључују повременим потпуним гашењем. Враћен је и послат 3 пута овлашћеној техничкој компанији Самсунг. Стално понављају да не могу наћи ништа лоше. Они ресетују фабричке поставке и шаљу их назад. У року од неколико дана поново ради исту ствар. После неког времена поново почиње да делује. Видео сам „предложено решење“ за ресетовање поставки апликације. Учинио сам то и помислио да смо га разбили. После 2 дана почело је поново. - Пат Метцалфе


Решење: Здраво Пат. Ако се чини да проблем нестаје након ресетовања на фабричка подешавања, али се враћа данима касније, вероватно као узрок гледате на могућу лошу независну апликацију. Да бисте проверили, предлажемо да свој С8 покренете у безбедни режим, баш као што смо рекли Алицији горе и посматрате како то ради током 24 сата. Обавезно поново покрените уређај у нормалан режим током читавог процеса посматрања. Такође, обавезно следите наше горње предлоге како бисте спречили да се иста ситуација понови.

Имајте на уму да нису све апликације направљене са истом намером, вештином, стручношћу и ресурсима. Већина се може преузети бесплатно, али њихови издавачи заправо не намеравају да то буде тако. Многи ће највероватније прибећи мање од идеалних метода за уновчавање својих производа, попут прикупљања података о својим корисницима и продаје других заинтересованих страна, баш као што се тренутно догађа са скандалом Фацебоок и Цамбридге Аналитица. У тренутку када инсталирате апликацију на свој уређај, подаци којима сте им дозволили да приступе су поштена игра.

Поред потенцијала давања ваших личних података, инсталирање лоших апликација такође може да изазове проблеме са системом, баш као што се тренутно догађа са вашим уређајем. Иако ће некима можда бити тешко стално да воде рачуна о томе које апликације могу додати, то је заиста једини ефикасан начин да спрече појаву проблема.


1. решење: Поново покрените телефон. Увек постоји могућност да је то привремени проблем са уређајем. Да је то случај, једноставно ребоот или софт ресет ће то поправити. Према програмеру за Андроид са ...

Здраво, недавно сам купио откључани АТ&Т Галаки С5. Добио је оптерећен Андроидом 4.0, који сам трчао само један дан. Ажурирао сам на 5.1.1. Сад имам два издања, најчешће екран не реагује, једном и...

Фасцинантне Постове